Tervetuloa Aistin maailmaan!

Aisti on tammikuussa 2012 perustettu yhdistys, jonka sydämenasiana on autismin kirjon ja ADHD-henkilöiden sekä heidän perheidensä edunvalvonta ja tukeminen eri tavoin. Toiminta käynnistetään asteittain vuoden 2012 aikana.

 

Yhdistyksen järjestämä vertaistukitoiminta alkaa alkuvuodesta 2012 ja kesällä järjestetään kaksi viikonloppuleiriä. Harrastustoiminta pyritään aloittamaan syksyllä. Toiminnan sisältöön ja laatuun voi jokainen vaikuttaa osallistumalla yhdistyksen toiminnan suunnitteluun ja toteutukseen esim. vanhempainkahviloissa tai internetissä. Jokainen idea ja käsipari on tervetullut.

 

 

 

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s